Українці часто починають турбуватись про здоров’я лише тоді, коли вже з’являються проблеми. А не заздалегідь, як радить ВООЗ. Особливо ця тенденція посилилась після початку повномасштабної війни. Власне здоров’я опинилось "не на часі" — адже є справи, які здаються важливішими.
Нашим завданням було заохотити мешканців 16 пілотних громад змінити свою поведінку від байдужості до відповідальності за своє здоров'я.
Ми запропонували людям почати з малого — виробити звичку щодня приділяти трохи часу собі. Хоча б кілька хвилин на щось корисне й приємне: пройтися, зробити зарядку, з’їсти фрукт, зайнятися улюбленою справою.
І подали цю ідею раціонально, як інвестицію:
«Додай трохи часу на себе — отримай більше часу на майбутнє».
Кампанія розпочалася із зовнішньої реклами, радіороликів на місцевих та національних радіостанціях і плакатів, які ми розмістили у найбільш людних місцях.
Щоб охопити людей старшого віку, ми випустили газету “Час на себе” з корисними та ефективними порадами щодо турботи про себе. Газету поширювали через керівників громад у магазинах, лікарнях, ЦНАПах, бібліотеках тощо.
У соцмережах ми використали таргетовану рекламу в пілотних областях та органічно залучали локальні групи та спільноти.
Усі матеріали вели на чат-бот “Час на себе” у Telegram та Viber. Бот надсилав нагадування з порадами та вправами для підтримки фізичного й психічного здоров’я, а також допомагав поступово формувати корисні звички.
За підписку в чат-боті мешканці громади отримували в подарунок магніт на холодильник – Щоденник здорових звичок.
Щоб мешканці громад мали фізичний простір турботи про себе, ми спільно з командою архітекторів розробили проєкт простору “Часу на себе” — спеціально облаштоване місце, де люди могли б подбати про свій емоційний і фізичний стани, а також отримати корисні поради щодо впровадження у своє життя здорових звичок.
І хоча кампанія закінчилася, простори залишаються й приносять користь громаді.
м. Овруч, Житомирська область
м. Косів, Івано-Франківська область
м. Могилів-Подільський, Вінницька область
Аби привернути увагу до нового місця та показати, як воно функціонує, ми організували урочисте відкриття простору в кожній громаді. На заході дорослі могли перевірити власне здоров’я в медичній зоні, діти – взяти участь у творчих майстер-класах, усі охочі долучалися до руханок та розіграшів корисних призів від проєкту.
Важливою складовою формування культури здоров’я у громаді є сімейні лікарі та медсестри. Ми провели для них тренінги з мотиваційного консультування, під час яких обговорили, як ефективніше заохочувати пацієнтів дбати про себе, дотримуватись медичних рекомендацій, регулярно проходити обстеження. Також через лікарів ми поширювали проєктні матеріали серед пацієнтів.
Загальне охоплення кампанії –
3,4 млн контактів
Понад 2,5 тис. людей встановили чат-бот
139 медичних працівників покращили свої навички в мотиваційному інтерв’ю
Понад 2,2 тис. людей відвідали заходи в громадах
У кожній із 10 громад простори “Часу на себе” стали постійними точками активності для місцевих жителів.