Навчальна програма «Leaders for Health»

«Leaders for Health» — навчальна програма проєкту Світового Банку за фінансування посольства Швейцарії для управлінців у сфері охорони здоров’я.

СИТУАЦІЯ
Зі стартом медичної реформи в Україні у 2018 році, керівники медичних закладів отримали більше повноважень для управління своїми закладами охорони здоров’я. Проте не усі керівники були до цього готові.
Наше разом з Львівською бізнес школою УКУ завдання — розробити та реалізувати навчальну програму для керівників закладів охорони здоров’я. І розвинути в них навички управління в охороні здоров’я, пояснити ключові аспекти медичної реформи. А також навчити стратегічному плануванню та управлінню змінами у своїх закладах.
СТРАТЕГІЯ
Спільно з Львівською бізнес-школою ми розробили навчальну програму для 130 управлінців з 22 регіонів України — головних лікарів та заступників державних закладів охорони здоров’я, керівників регіональних департаментів охорони здоров’я.
Це був курс з 5-ти навчальних модулів, кожен з яких тривав протягом 3-х днів, де ми курували напрямок охорони здоров’я. Провели для учасників 4 навчальні сесії з комунікацій й організували менторську підтримку проєктів, які розробили учасники під час навчання.

І насамкінець — організували заключну конференцію для учасників програми.
Результати
Нам вдалося
Посилили ключові компетенції головних лікарів державних лікарень та зумовили зміну світогляду як «управлінця».
Cтворили спільноту змінотворців у галузі охорони здоров’я, драйверів медичної реформи, котрі обмінюються досвідом та втілюють зміни на місцях.
Посилили зміни на місцях через надання менторської підтримки учасникам програми.
Сформували коло експертів, тренерів та лекторів в сфері охорони здоров’я.